Güç Bende! Daha da Güçleniyor…

Güç Bende! Hareketi’ni daha da ileriye taşımak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz iki-üç hafta boyunca katıldığımız farklı etkinliklerle ve yaptığımız çalışmalar ile hareketimizi daha da güçlendirmeye çalıştık. Peki neler yaptık?

Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen fuara katılarak eğitim alanında inovatif girişimlerle buluşarak yeni girişimleri yakından tanıma fırsatı bulduk. Başlangıç aşamasındaki iki girişimle ileride birlikte çalışmamız mümkün olabilecek. Girişimlerden birisi, farklı ülkelerdeki sınıfların kültür alışverişi yapmalarını amaçlayan bir sosyal girişim. Diğeri ise, farklı ülkelerdeki çocukların birbirleri ile işbirliği halinde, kendi kültürlerinden öğeler katacakları şekilde hikaye yazmalarını amaçlıyor. Daha sonra bu hikaye kitaplarının satılması hedefleniyor. İki girişimin de Türkiye’deki okullar ile bağlantılarını sağlamaya çalışacağız.

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing and indoor

Bunun dışında, Harvard Social Innovation Studio’nun düzenlemiş olduğu bir etkinliğe yardımcı eğitmen olarak katıldık. Katılımcılara “Tasarım Odaklı Düşünme” sisteminin prorotip yapma kısmını anlatmaya ve MIT’den katılan bir girişimin ihtiyaçları doğrultusunda prototipler geliştirmeye çalıştık. Bu ve benzeri uygulamalar Türkiye’de öğretmenlere verdiğimiz eğitimler için de faydalı unsurlar içeriyor.

Heybemizi girişimimiz için faydalı olabilecek materyaller ile doldurarak yaz aylarında Türkiye’nin yolunu tutacağız.

Görüşmek üzere

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *